FOTOWOLTAIKA

Energia elektryczna prosto ze słońca.

Potencjał Słońca jest nieograniczony, a fotowoltaika umożliwia wykorzystywanie jego energii do produkcji prądu, który pozyskujemy praktycznie za darmo. Dzięki panelom słonecznym, można samodzielnie produkować energię i uniezależnić się od dostaw prądu z sieci, a co za tym idzie znacznie obniżyć rachunki za prąd. Niezbędna do tego jest solidna i niezawodna instalacja, którą oferuje nasza firma.

JAK TO DZIAŁA?

Fotowoltaika zajmuje się konwersją energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną przy użyciu efektu fotowoltaicznego. Mówiąc prościej, promienie słoneczne padają na panele, które są zainstalowane na dachu lub gruncie. Ogniwa fotowoltaiczne, z których są zbudowane panele, zamieniają energie słoneczną na prąd stały, który trafia do inwertera (falownika), gdzie jest przekształcany w prąd przemienny, czyli taki, który mamy w gniazdkach. Tak powstaje czysta energia, którą możesz wykorzystywać na bieżąco, magazynować lub sprzedawać.

Schemat instalacji fotowoltaicznej jest prosty, jednak oprócz wymienionych, głównych elementów niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie, okablowanie, konstrukcja wsporcza dla paneli i przede wszystkich profesjonalny montaż całej instalacji.

CZY WARTO? – KORZYŚCI I ZALETY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ:

 • Oszczędność na rachunkach
 • Duża niezależność energetyczna
 • Niskie koszty eksploatacji
 • Dofinansowanie na instalację
 • Podniesienie wartości nieruchomości
 • Możliwość odliczenia zakupu i montażu instalacji od podatku
 • Duża, praktycznie nieograniczona dostępność energii
 • Odnawialność energii
 • Cicha praca
 • Czyste źródło energii – instalacja nie emituje zanieczyszczeń

W VAGATHON STAWIAMY TYLKO NA NAJLEPSZE PRODUKTY I SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA.

Jako lider na rynku nasza firma oferuje profesjonalne doradztwo i indywidualne podejście. Istotne jest oszacowanie potencjalnego zużycia energii i odpowiedni dobór mocy instalacji. Na podstawie analizy rachunków z poprzednich lat, wielkości budynku, systemu ogrzewania, liczby domowników oraz urządzeń energochłonnych, nasi specjaliści proponują najbardziej optymalne dla Klienta rozwiązanie.

Do każdej oferty tworzymy projekt, w którym określamy umiejscowienie paneli i pozostałych elementów instalacji. Decydując się na współpracę z Vagathon masz gwarację najwyższej jakości produktów od globalnych liderów rynku fotowoltaicznego. Dobry osprzęt to połowa sukcesu, dlatego stawiamy też na wiedzę i umiejętności ludzi. Posiadamy własne ekipy monterskie, które nieustannie poszerzają swoją wiedzę i w fachowy sposób podchodzą do każdej realizaji.

JAK ZACZĄĆ? – ETAPY WSPÓŁPRACY Z NASZĄ FIRMĄ:

 1. Bezpłatny audyt fotowoltaiczny
 2. Opracowanie koncepcji i wykonanie projektu instalacji
 3. Finansowanie: gotówka, kredyt, leasing, dotacje
 4. Montaż instalacji
 5. Przygotowanie dokumentów wraz ze zgłoszeniem do zakładu energetycznego

WYPEŁNIJ FORMULARZ

  * Prosimy o wpisanie konkretnej daty i godziny lub w przybliżeniu (np.:miesiąc)