POMPA CIEPŁA

EKOLOGICZNY SPOSÓB NA TANIE CIEPŁO W TWOIM BUDYNKU

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jakie oferuje rynek, już dziś możesz zacząć wykorzystywać odnawialne źródła energii i uniezależnić się od stale rosnących cen paliw grzewczych takich jak gaz czy olej opałowy. Pompa ciepła to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na ogrzewanie, które nie emituje zanieczyszczeń. Odpowiednie urządzenie pozwoli Ci ogrzać budynek oraz przygotować ciepłą wodę. Działanie pompy grzewczej polega na przetwarzaniu energii cieplnej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii na ciepło użytkowe. 

Aktualnie popularność zyskują powietrzne pompy ciepła, których montaż nie wymaga prac ziemnych, urządzenie nie zajmuje dużej powierzchni działki, a cena jest wyjątkowo korzystna.  Pompy mogą być montowane zarówno w nowych budynkach jak i tych modernizowanych. 

JAK DZIAŁA POMPA POWIETRZE-WODA?

Odnawialnych źródłem energii jakie wykorzystuje urządzenie do ogrzewania jest energia nagromadzona w powietrzu.
Pompa czerpie powietrze z zewnątrz, a następnie dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu wytwarza ciepło użytkowe, które wykorzystujemy w budynku.
 
Głównymi elementami pompy są: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Niezbędny do działania urządzenia jest też czynnik chłodniczy, czyli ciecz, która krąży w układzie

Wentylatory doprowadzają powietrze z otoczenia do pompy ciepła, gdzie część ciepła przejmuje czynnik roboczy znajdujący się pod niskim ciśnieniem.

Zimny czynnik chłodniczy wpływa do parownika, gdzie zwiększa swoją temperaturę.
Następnie czynnik paruje i trafia do sprężarki zasilanej prądem.
W wyniku sprężania ciśnienie czynnika chłodniczego się zwiększa, a jego temperatura znacznie wzrasta. 

 Uzyskana para trafia do skraplacza, gdzie zachodzi kondensacja podczas, której wydziela się ciepło. Czynnik oddaje ciepło do instalacji centralnego ogrzewania. Wytworzona energia może być wykorzystana do zasilania tradycyjnych grzejników, ogrzewania podłogowego oraz przygotowania wody użytkowej.
Wykorzystany czynnik w formie ciekłej trafia do zaworu rozprężającego. Zmniejsza się jego ciśnienie i temperatura. Czynnik wraca do parownika. Następnie cykl się powtarza.

Pompa ciepła doskonale sprawdza się nawet przy niskich temperaturach, jednak kluczem do sukcesu i osiągnięcia 100% pokrycia zapotrzebowania na ciepło jest prawidłowy dobór mocy oraz rodzaju pompy. 

DLACZEGO WARTO ? – ZALETY POMP CIEPŁA POWIETRZE-WODA

  • Ekologia – urządzenie nie emituje substancji szkodliwych dla środowiska
  • Oszczędność – pompa wykorzystuje darmowe, odnawialne źródło energii, jest to najtańsze źródło energii grzewczej 
  • Tania eksploatacja – pompa zużywa energie elektryczną, lecz w połączeniu z fotowoltaiką działa praktycznie bezkosztowo
  • Bezobsługowość – nie wymaga czyszczenia czy rozpalania tak jak np. piec. 
  • Komfort użytkowania – pompa jest cicha, a jej użytkowanie czyste
  • Bezpieczeństwo – nie powoduje ryzyka wybuchu lub zaczadzenia 
  • Wielofunkcyjność – pompa ogrzeje budynek, wodę użytkową, a latem może też schłodzić pomieszczenia
  • Uniwersalność i prosty montaż – pompy mogą być instalowane w nowym budynkach i tych modernizowanych, nie zajmują dużo miejsca na działce i w budynku

W VAGATHON WIEMY NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ I JAK UŁATWIĆ WYBÓR NAJLEPSZEJ POMPY CIEPŁA DLA CIEBIE . 

Zapotrzebowanie na ogrzewanie jest ważną informacją, którą możemy wyliczyć między innymi na podstawie powierzchni użytkowej, kubatury budynku, technologii budowy oraz ocieplenia ścian oraz dachu. Warto wziąć pod uwagę również rodzaj systemu grzewczego oraz liczbę mieszkańców budynku i ich preferencje. 

Nasz zespół nie tylko przygotuje kompleksową ofertę, ale też BEZPŁATNIE przeprowadzi AUDYT BUDYNKU pod kątem możliwości zastosowania Odnawialnych Żródeł Energii.
Zaproponujemy pompę spełniającą zapotrzebowanie na ciepło budynku i dopasowaną do Twoich możliwości  finansowych.
Podpowiemy jak pozyskać dodatkowe środki z dofinansowania, dzięki którym oprócz ekologicznego źródła ciepła być może zdecydujesz się również na fotowoltaikę, która wraz z pompom stworzy idealny duet.  

Stawiamy na jakość dlatego korzystały wyłącznie z urządzeń globalnych marek.
Jako firma posiadamy własne ekipy montażowe, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższą jakość, gwarancję wykonania  i profesjonalny serwis. 

Vagathon – najlepszy partner dla Twoich inwestycji w Odnawialne Źródła Energii
Skontaktuj się z nami i zacznij oszczędzać

WYPEŁNIJ FORMULARZ

    * Prosimy o wpisanie konkretnej daty i godziny lub w przybliżeniu (np.:miesiąc)